NGO Excellence – Program individuálního rozvoje neziskovek

NGO Excelence je půlroční program individuálního rozvoje zaměřený na klíčové oblasti fungování neziskových organizací. Na základě vašich potřeb vás provedeme tématy jako je strategické řízení & vedení lidí, personální procesy, komunikace a fundraising.

Program se skládá ze vstupní analýzy, průběžného mentoringu a workshopů. Během vstupní analýzy zpřesníme a ověříme cíle a jednotlivé kroky k nim. Následuje mentoring s experty na míru vašim potřebám. V průběhu se také sejdeme na 3 společných workshopech, kde budete mít možnost sdílet zkušenosti a tipy a konzultovat také s dalšími organizacemi.

Harmonogram programu 2021

  • 21. leden-8. únor: výběrové řízení
  • 23. únor: úvodní setkání pro vybraných 10 organizací
  • březen-srpen: mentoring (až 40 hodin) & 3 společné workshopy
  • září: záverečné setkání & vyhodnocení programu

Pro koho je program určen?

Zapojit se do programu mohou organizace jakéhokoliv zaměření, velikosti i stáří. Podmínkou účasti je mít vizi toho, s čím chcete z programu odcházet a co potřebujete v jeho průběhu posílit a rozvíjet. Nezbytné je také zapojení alespoň dvou osob z organizace.

Do ročníku 2021 bylo vybráno 10 neziskových organizací – prohlédnout si je můžete tady.  

Mentoři programu

Programem účastníky provedou externí odborníci i lektoři Nadace Neziskovky.cz v klíčových tématech: strategické řízení organizace, personální procesy, vedení lidí, komunikace a fundraising. Každá z 10 vybraných organizací bude moci konzultovat s mentory v tématech, která odpovídají jejím potřebám. 

Jak se přihlásit?

Přihlašování do ročníku 2021 bylo uzavřeno 8. února

Je program pro vás? Máte další otázky?

Zeptejte se koordinátorky programu Daniely Syrovátkové:

Jaká je cena?

V programu účastníci absolvují odborné konzultace a workshopy v hodnotě přesahující 80.000 Kč. Program NGO Excelence však probíhá v roce 2021 zcela zdarma díky podpoře Nadace OSF v rámci programu Active Citizens Fund, jehož cílem je podpora občanské společnosti a posílení kapacit neziskových organizací. Program je financován z Fondů EHP a Norska.

 

Jan Gregor

Koalice Za snadné dárcovství

Honza se v týmu Nadace Neziskovky.cz stará o finanční řízení a organizační rozvoj. Mimo to pracuje jako ředitel koalice Za snadné dárcovství – její priority jsou ve sdílení fundraisingových zkušeností mezi členskými organizacemi, networkingu a vedení komunikační kampaně Závěť pomáhá. V minulosti působil jako programový ředitel Nadace Via. Od roku 2006 se věnoval rozvoji individuálního fundraisingu v Hnutí DUHA - Friends of the Earth Czech Republic. Individuální fundraising je i téma, které Honza rád konzultuje - obzvlášť ho baví hledat způsoby, jak utužovat vztahy s dárci.

Karolína Kratochvílová

Nadace Neziskovky.cz

Karolína vede tým Světa neziskovek a Nadace Neziskovky.cz. V "nezisku" je namočená už dekádu a odhodlání místních hrdinů ji nepřestává bavit. Nejradši hledá cesty, jak pro užitečné myšlenky nadchnout svět venku – naposledy v dresu TEDxPrague, s kampaní Suchej únor nebo jako Fulbrighter ve Water for Good, někde mezi Afrikou a USA. 

Máte další otázky?

Ozvěte se nám – spojíme se s vámi.

Daniela Syrovátková
Koordinátorka vzdělávání
+420 605 276 326

Řekli o nás

Michala Michlová
ředitelka, Prostor plus
„Užitečné pro nás bylo setkávání s profíky v daném oboru i s kolegy z jiných organizací, posun ve vlastní organizaci, nastavení spolupráce dle vlastních potřeb organizace. Celková organizace byla velmi příjemná, jasná, srozumitelná – navzdory komplikacím.“
Zora Machartová
ředitelka, Sdružení TULIPAN
„Ráda program doporučím dalším. Myslím, že program může být řadě NNO prospěšný. Už jenom proto, že se v rámci shonu najde čas pro společné přemýšlení o vizích a budoucnosti organizace, že si uvědomíte, kolik skvělé práce a skvělých lidí za organizací stojí.“
Irena Kalná
ředitelka, Hospicová péče sv. Kleofáše
„Je to dobré povzbuzení a podpora na cestě k rozvoji!“

Společně tvoříme Svět neziskovek

Zachraň jídlo
FLEXJOBS CZ
manGoweb
Účetnictví pro neziskovky
Lektor a freelancer
Nadace Neziskovky.cz
Nadace Neziskovky.cz
Ředitelka a zakladatelka Centra LOCIKA
Nadace OSF
Sdružení VIA
Karpatská nadace

Děkujeme partnerům Světa neziskovek