Inspirujeme
ke změně

Jak lobbovat za pozitivní změny ve společnosti? Konference a workshop občanského lobbingu

22. 11. 2018 Aktuálně z nezisku 2 minut

Naučte se, jak se pustit do systémových změn, ať už na místní nebo evropské úrovni. Přijďte na konferenci a workshop občanského lobbingu. Dozvíte se, jak lobbovat za pozitivní změny ve společnosti a seznámíte se s technikami advokační práce. Na akci se můžete registrovat zde. Akce je zdarma a je organizována ve spolupráci s Nadací OSF. Překlad do češtiny bude zajištěn.

První část konference se bude věnovat roli občanů při vytváření politik a dopadu jejich práce se zaměřením se na situaci občanské společnosti v České republice. Cílem je reflektovat, co mohou občané a občanská společnost udělat pro řešení některých aktuálních krizí a výzev Evropské unie. Seznámíte se také s novým právním manuálem The Good Lobby pro Českou republiku, který byl vytvořen ve spolupráci s partnery z přední světové právnické firmy DLA Piper.

V druhé částí akce zjistíte, co je obsahem nového “Manuálu občanského lobbingu”, který je inovativním a snadno použitelným průvodcem pro lobování. Na workshopu se naučíte, jaké advokační nástroje máte k dispozici a jak je využívat pro dosažení pozitivních změn ve vašich komunitách. Workshop povede profesor Alberto Alemanno a je postaven na jeho knize “Lobbying for Change – Find your Voice to Create a Better Society”.

Zdroj: http://osf.cz/cs/obcansky-lobbing-konference-a-workshop/

Zůstaňte v obraze

Držte krok se Světem neziskovek, ať vás nepředběhne. To nejzajímavější vám ve správnou chvíli pošleme e-mailem:

Partneři Světa neziskovek

Ani Svět neziskovek se neobejde bez cookies - abyste si tenhle web opravdu vychutnali.
A o ochraně dat chci zjistit víc.