Umělá inteligence skrývá obrovské možnosti pro budoucnost a je možné ji využít i pro dobrou věc – například pro ochranu přírody nebo pro vytváření světa bez bariér. To je také myšlenka akce AI for Accessibility HACKATHON, která se zaměří na řešení problémů lidí se zdravotním omezením.

Aby se podpořily nejvíce užitečné projekty, potřebují organizátoři informace přímo od lidí se zdravotním omezením, případně od dobrovolníků, zaměstnanců nebo asistentů. Stačí vyplnit dotazník do 3.1.2020 jako osoba se zdravotním omezením nebo asistent či dobrovolník.

Akce je organizováno ve spolupráci TechSoup Česká republika a firmy Microsoft. V rámci ní bude vybráno 10–12 projektů zaměřujících se na projekty, se kterými se lidé se zdravotním omezením každodenně setkávají. Tato řešení by se měla týkat hlavně obchodů a nakupování – ať už v online nebo offline světě. Proč právě tento sektor? S nákupem věcí a služeb přicházíme určitým způsobem do styku každý den a naše schopnost jej využívat určuje, nakolik samostatní jsme.

 

Zdroj: TechSoup

Za redakci připravila: Barbora Stolínová, Kateřina Čížková

Autor článku

Redakce Světa neziskovek

Zůstaňte v obraze

Držte krok se Světem neziskovek, ať vás nepředběhne. To nejzajímavější vám ve správnou chvíli pošleme e-mailem:

Partneři Světa neziskovek

Ani Svět neziskovek se neobejde bez cookies - abyste si tenhle web opravdu vychutnali.
A o ochraně dat chci zjistit víc.