Redaktorka Světa neziskovek, absolvovala Studia občanského sektoru na FHS Univerzity Karlovy, pohybuje se v kultuře, věnuje se dobrovolnictví a přispívá k rozvoji občanské společnosti tím, co ji baví - psaním článků a rozhovory s inspirativními lidmi.
Provozujete chráněnou dílnu a chtěli byste vylepšit váš marketing? Nebo teprve uvažujete o založení sociální firmy a přemýšlíte, jakou komunikační strategii zvolit? Podívejte se na názory úspěšných firem a neziskovek.
Rychle se měnící trendy, nové kolekce, co je dnes v módě, bude už zítra out. Nakoupit, obléct, vyfotit, vyhodit. Fast fashion. Oblečení z nekvalitních materiálů šité horkou jehlou v továrnách v Indii, módní domy plné střihů pro jednu příležitost, dlouhé fronty u kas, plné skříně, přeplněné kontejnery téměř nenošených kusů k vyhození. Hodně nakupujeme a hodně vyhazujeme. Co se děje s oblečením, které odložíme do sběrných kontejnerů?
Pořádat festivaly, věnovat se divadlu, hrát vlastní hudbu, chodit na koncerty, tvořit a svobodně se hlásit k nejrůznějším subkulturám nám dnes připadá jako samozřejmost. Za totality za to ale hrozilo vězení. I přes útlak, výslechy, sledování a násilí se toho mnozí nevzdali a kultura nakonec sehrála v politice mnohem větší roli, než se ze začátku mohlo zdát. Byly to právě osobnosti undergroundu, které pomohly otevřít dveře ke svobodě.
Na první pohled normální kavárna. Obsluha se usmívá, číšník vás přijde obsloužit, přinese vám kávu. Je tu plno. Schůzku tu mají manažeři, posedávají tu rodiče s dětmi, turisté i party studentů. Nikde není napsáno, že je kavárna v něčem jiná. A přesto je unikátní.
Slavnostní sérii k výročí 30 let nezisku otevíráme článkem o představitelkách jednoho z nejvýznamnějších řeholních kongregací u nás, sestrách boromejkách. Komunistický režim se je snažil tvrdě potlačit. Co jim umožnilo přežít? Jak prožívaly sametovou revoluci? A v čem je jejich práce dodnes nepostradatelná?
Co na nezisku pálí finančího analytika a mentora v projektu Laboratoře Nadace Vodafone Matěje Kumstýře? V čem tkví jeho spolupráce s Výlukou, která se zaměřuje na proměnu českého školství zdola? A jak by se on sám rozhodoval, koho finančně podpořit?
I letos byla významným publicistům udělena Česko-německá novinářská cena 2018 oceňující práci nezávislých žurnalistů, kteří jdou proti proudu rychlého a povrchního zpravodajství. Jak jsou na tom média u nás a v Německu? O čem se moc nepíše, ale mělo by? A v čem se můžeme inspirovat od německé občanské společnosti? O tom všem Libuše Černá, novinářka, redaktorka radia Bremen a členka poroty.
Důvěra v organizace občanské společnosti klesá. Smysluplná témata se mnohdy nedaří dostat k o očím veřejnosti. Probudit v lidech chuť k akci je stále obtížnější. Kdy jindy má smysl inspirovat se příklady, kdy se tyhle bariéry povedlo prorazit? V úterý 9. října 2018 představili v Impact Hubu zástupci a zástupkyně nejrůznějších organizací své projekty, kterým se z bubliny povedlo dostat. Jak se jim to podařilo a který nápad nejvíc zaujal publikum?
Jak dostat vaše téma do médií? Na co se připravit, když za vámi přijede televize? Jak reagovat na nepříjemné dotazy? Zkušený novinář a moderátor David Vaníček s adiktologem Adamem Kulhánkem představují 8 kroků, jak se stát profesionální mediální hvězdou a zazářit.
Hledáte expertního dobrovolníka? Přemýšlíte, jak s ním nastavit spolupráci? Přečtěte si, jak přemýšlejí samotné firmy, které své zaměstnance v dobrovolnictví podporují. Co jim to přináší a jaká mají očekávání? Na co si dát pozor? O tom všem přímo se zástupci firem jako je T-mobile, KPMG nebo Blueberry.cz.
Jestli je vám v ulicích něco trnem v oku, vezměte to do vlastních rukou. Zajděte na radnici, mluvte o tom s ostatními, sdílejte na internetu. Nečekejte, že to někdo udělá za vás. Šimon Fiala o tom ví své. Z dříve grandiózních Nuselských schodů se stalo zanedbávané místo, které ztratilo lesk a postupně zchátralo. Zdálo se, že to nikoho příliš netrápí. Ale pak se ozval jeden hlas…
Rozčilují vás ve městě zchátralé budovy, pusté pozemky, šedé ulice, odpadky v parku? Vadí vám, že s tím nikdo nic nedělá? Rozhodli jste se to vzít do vlastních rukou? Přinášíme tipy od aktivistů, kteří se věnují guerilla gardeningu, úklidu odpadků a dlouhodobé obnově zanedbaných míst. Inspirujte se, vezměte do ruky rýč, rozryjte hlínu, zasaďte změnu!
Pořádáte benefiční koncert, lidé se skvěle baví, jsou nadšení tím, co děláte. Rádi by vám přispěli, ale mají u sebe jen pár drobných, větší hotovost nenosí. A teď nastává osudový okamžik. Buď jim umožníte darovat kartou, anebo promarníte svou šanci a necháte je odejít. O tom, jak být vždy připraven, neztratit dárce a vybrat ve veřejných sbírkách víc peněz, povídá Martin Balcar - člověk, který umí využít příležitost a na vývoji dárcovských platebních terminálů se podílí.
Jak mluvit s investorem o penězích? Proč je důležité znát dobře svého posluchače? Co vám přinesou akcelerační programy? O tom všem s Ondřejem Staňkem, expertem na komunikační a prezentační dovednosti a dlouholetým mentorem v Laboratoři Nadace Vodafone.
V pátek 18. 5. 2018 proběhla v Bratislavě již tradiční Slovensko-česká konference o fundraisingu. Mluvilo se o tom, co frčí, úspěšných kampaních, peer-to-peer akcích a tipech na to, jak získat a udržet dárce. Že jste nemohli být u toho? Nevěšte hlavu, přinášíme vám shrnutí toho nejlepšího.