Inspirujeme
ke změně

Milióny dobrovolníků vyčistí svět za 24 hodin

3. 8. 2018 Aktuálně z nezisku 1 minut

Rozsáhlá síť nevládních organizací, občanských iniciativ a institucí se spojila, aby uspořádala největší světový úklid, World Cleanup Day , který proběhne 15. září 2018. Milióny lidí ze 150 zemí se tak postaví proti globálnímu problému s odpady tím, že uklidí silnice, parky, pláže, lesy, řeky. Tisíce komunit budou fungovat jako jedna „zelená vlna“, která se potáhne od Nového Zélandu po Havaj. Zapojí se i Česká republika.

Světový úklidový den je výsledkem masivní dobrovolnické iniciativy nazvané Let's Do It! vzniklé v Estonsku v roce 2008, kdy během pouhých pěti hodin vyčistilo 50 000 dobrovolníků (4% obyvatel) 10 000 tun nelegálního odpadu. Úředníci odhadovali, že iniciativa ušetřila místní vládě tři roky práce a 22,5 milionu EUR.

V České republice funguje iniciativa „Ukliďme svět, ukliďme Česko.“ Srdcem akcí jsou dobrovolní organizátoři místních úklidů. To jsou lidé, kteří se chopí zodpovědnosti a zorganizují úklid v místě, které si sami určí. Zapojit se můžete ať už jako organizátor úklidu, dobrovolník nebo můžete pomoci mapovat černé skládky.

Zdroj: https://www.uklidmecesko.cz/

Zůstaňte v obraze

Držte krok se Světem neziskovek, ať vás nepředběhne. To nejzajímavější vám ve správnou chvíli pošleme e-mailem:

Partneři Světa neziskovek

Ani Svět neziskovek se neobejde bez cookies - abyste si tenhle web opravdu vychutnali.
A o ochraně dat chci zjistit víc.