ONLINE: Účetnictví a daně NNO za rok 2022 a novinky pro rok 2023

Aktuální kurzy Kurz již proběhl.

Přelom roku znamená řadu účetních úkonů. Kurz provází jednotlivými náležitostmi k úspěšnému uzavření uplynulého roku a nastiňuje účetní novinky pro rok 2023. Zodpovíme si především otázky:

  • Jaké jsou základní účetní povinnosti nestátní neziskové organizace v roce 2022?
  • Jak za uplynulý rok sestavit účetní závěrku nebo přehledy a na co si při sestavování dát pozor?
  • Jaká platí pravidla pro zjištění daňové povinnosti (daň z příjmů) neziskové organizace? Jaké ostatní daně jsou pro neziskovou organizaci relevantní?
  • Jaká je situace s registračními povinnostmi (skutečný majitel, údaje ve veřejném rejstříku, zveřejňování) nebo evidencí tržeb u neziskové organizace?
  • Jaké jsou další schválené nebo plánované změny v účetnictví, daních či v návazných oblastech fungování neziskové organizace pro rok příští?

Lektor

Miroslava Nebuželská

22HLAV

Mirka je specialistka na daně a účetnictví v nestátním neziskovém sektoru. Auditorka, členka Komory auditorů ČR a účetní expertka (s nejvyšším stupněm systému certifikace účetní profese v ČR), CISA, členka ISACA. Mirka také konzultuje a jako lektorka se soustředí na oblast účetnictví a daní neziskových organizací. Kromě neziskového sektoru se specializuje na konsolidace dle CAS i IFRS a dále obecně na účetní a daňovou problematiku právnických osob. Mirka vystudovala Vysokou školu ekonomickou v Praze, specializace Informační technologie a Účetnictví a finanční řízení podniku, doplněnou semestrálním studiem na University of Stirling ve Velké Británii.

Máte další otázky?

Zajímá vás ke kurzu něco dalšího? Nenacházíte odpověď na své dotazy? Neváhejte se nám ozvat.

Milena Jeřábková
Otevřené kurzy & konzultace
+420 730 517 966
Sdílejte kurz:

Řekli o nás

Barbora Bartušková Večlová
předsedkyně, Svoboda zvířat Plzeň
Nabídku kurzů Světa neziskovek si necháváme posílat e-mailem a několikrát do roka se nějakého kurzu já nebo kolegyně zúčastníme. Já sama jsem absolvovala např. kurz o práci s médii, o fundraisingu či sociálních sítích. Vždy jsem byla spokojená a odnesla si mnoho užitečných informací, kurzy bývají kvalitní a lektoři profesionální. Zároveň jsem se snad nikdy nenudila!
Iva Kolevová
Projektová manažerka, Nevypusť duši
„Svět neziskovek nám pomáhá hlavně ve fundraisingu - díky kurzům jsme získali znalosti, které dokážeme využít v praxi. Navíc nabízí skvělé lektory!“
Simona Munzarová
Specialistka pro neziskové organizace, Česká spořitelna
„Spolupráce se Světem neziskovek v rámci vzdělávání mě od začátku baví! Velmi oceňuji jejich lidský a proklientský přístup. Z jejich práce je cítit profesionalita a tah na branku. Workshopy mají vždy šmrnc, lektoři jsou skvělí a vždy dobře připravení.“
Zuzana Zdeňková
Koordinátorka vzdělávání, Pacientský hub
„Kurzy Světa neziskovek mě baví a ráda je doporučuji, protože přinášejí aktuální a praktická témata, vycházející z reálné potřeby a znalosti neziskových organizací. Pomáhají organizacím orientovat se v širším kontextu, vykročit ze zajetých kolejí, být profi partnerem a dělat kvalitně svoji práci. Skvělý byl třeba cyklus Personalistika pro neziskovky!“

Aktuální grantové výzvy

Charitativní projekt pro osoby v těžké životní situaci

Datum nejbližší uzávěrky: 31. 12. 2024 | Zobrazit výzvu

Podpora NNO poskytujících domácí hospic

Výše grantu: 2 295 000 Kč
Datum nejbližší uzávěrky: 31. 3. 2024 | Zobrazit výzvu

Podpora stabilizace počtu včelstev

Datum nejbližší uzávěrky: 3. 3. 2024 | Zobrazit výzvu
Advokátní kancelář Slaninová Vokál
Impact Hub
Konzultantka & lektorka
Advokátní kancelář Slaninová Vokál
Zachraň jídlo
Nadace Forum 2000
Nadace SIRIUS
Redaktorka Světa neziskovek
Kabinet CB
manGoweb
Livesport
FLEXJOBS CZ
Koordinátorka obsahu Grantového diáře

Děkujeme partnerům Světa neziskovek

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace