Účetnictví a daně NNO za rok 2022 a novinky pro rok 2023

Přelom roku znamená řadu účetních úkonů. Kurz provází jednotlivými náležitostmi k úspěšnému uzavření uplynulého roku a nastiňuje účetní novinky pro rok 2023. Zodpovíme si především otázky:

  • Jaké jsou základní účetní povinnosti nestátní neziskové organizace v roce 2022?
  • Jak za uplynulý rok sestavit účetní závěrku nebo přehledy a na co si při sestavování dát pozor?
  • Jaká platí pravidla pro zjištění daňové povinnosti (daň z příjmů) neziskové organizace? Jaké ostatní daně jsou pro neziskovou organizaci relevantní?
  • Jaká je situace s registračními povinnostmi (skutečný majitel, údaje ve veřejném rejstříku, zveřejňování) nebo evidencí tržeb u neziskové organizace?
  • Jaké jsou další schválené nebo plánované změny v účetnictví, daních či v návazných oblastech fungování neziskové organizace pro rok příští?

Lektor

Miroslava Nebuželská

22hlav

Mirka je specialistka na daně a účetnictví v nestátním neziskovém sektoru. Auditorka, členka Komory auditorů ČR a účetní expertka (s nejvyšším stupněm systému certifikace účetní profese v ČR), CISA, členka ISACA. Mirka také konzultuje a jako lektorka se soustředí na oblast účetnictví a daní neziskových organizací. Kromě neziskového sektoru se specializuje na konsolidace dle CAS i IFRS a dále obecně na účetní a daňovou problematiku právnických osob. Mirka vystudovala Vysokou školu ekonomickou v Praze, specializace Informační technologie a Účetnictví a finanční řízení podniku, doplněnou semestrálním studiem na University of Stirling ve Velké Británii.

Registrace na kurz

Miroslava Nebuželská
2 190 Kč
24.1.2023 od 9:30 – 24.1. 16:30
Online v Zoomu
7 hodin (včetně pauzy na oběd)
Kurz je určený pro finanční manažery*ky, účetní a další ekonomické pracovníky*ice NO, účetní firmy a samostatné účetní pracující pro nezisk, daňové poradce*kyně, auditory*ky.

Přihlásit se

Účastníci

1.

Máte další otázky?

Zajímá vás ke kurzu něco dalšího? Nenacházíte odpověď na své dotazy? Neváhejte se nám ozvat.

Daniela Syrovátková
Koordinátorka vzdělávání
+420 605 276 326
Sdílejte kurz:

Řekli o nás

Barbora Bartušková Večlová
předsedkyně, Svoboda zvířat Plzeň
Nabídku kurzů Světa neziskovek si necháváme posílat e-mailem a několikrát do roka se nějakého kurzu já nebo kolegyně zúčastníme. Já sama jsem absolvovala např. kurz o práci s médii, o fundraisingu či sociálních sítích. Vždy jsem byla spokojená a odnesla si mnoho užitečných informací, kurzy bývají kvalitní a lektoři profesionální. Zároveň jsem se snad nikdy nenudila!
Iva Kolevová
Projektová manažerka, Nevypusť duši
„Svět neziskovek nám pomáhá hlavně ve fundraisingu - díky kurzům jsme získali znalosti, které dokážeme využít v praxi. Navíc nabízí skvělé lektory!“
Simona Munzarová
Specialistka pro neziskové organizace, Česká spořitelna
„Spolupráce se Světem neziskovek v rámci vzdělávání mě od začátku baví! Velmi oceňuji jejich lidský a proklientský přístup. Z jejich práce je cítit profesionalita a tah na branku. Workshopy mají vždy šmrnc, lektoři jsou skvělí a vždy dobře připravení.“
Zuzana Zdeňková
Koordinátorka vzdělávání, Pacientský hub
„Kurzy Světa neziskovek mě baví a ráda je doporučuji, protože přinášejí aktuální a praktická témata, vycházející z reálné potřeby a znalosti neziskových organizací. Pomáhají organizacím orientovat se v širším kontextu, vykročit ze zajetých kolejí, být profi partnerem a dělat kvalitně svoji práci. Skvělý byl třeba cyklus Personalistika pro neziskovky!“

Aktuální grantové výzvy

Podpora volnočasových aktivit pro mládež

Výše grantu: 20 000 Kč - 50 000 Kč
Datum nejbližší uzávěrky: 6. 1. 2023 | Zobrazit výzvu

Podpora v oboru skladatelském, interpretačním, v oboru muzikologie

Datum nejbližší uzávěrky: 15. 1. 2023 | Zobrazit výzvu

Podpora lékařů v paliativní péči

Výše grantu: max 20 000 Kč
Datum nejbližší uzávěrky: 16. 12. 2022 | Zobrazit výzvu
Koordinátorka obsahu Grantového diáře
Institut pro památky a kulturu
Konzultant a lektor
Lektor a freelancer
Ashoka Česká republika
Svět neziskovek & koalice Za snadné dárcovství
Advokátní kancelář Slaninová Vokál
Institut pro památky a kulturu
Karpatská nadace
Konzultantka projektových žádostí
Právník a konzultant NNO

Děkujeme partnerům Světa neziskovek

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace