25. 6. 2019 na pražském Výstavišti vypukne již tradiční běh Yellow Ribbon Run aneb Běh se žlutou stužkou na podporu odsouzených, lidí s trestní minulostí a jejich rodin. Připněte si žlutou stužku a připojte se k běžecké štafetě, která má za cíl boření předsudků, prevenci kriminality a větší bezpečnost ve společnosti.
Poprvé se běželo v roce 2016 díky Gabriele Slovákové, ředitelce ženské věznice ve Světlé nad Sázavou, od letošního roku ředitelce věznice v Kuřimi. Minulý rok se zapojilo 450 běžců, z toho 25 lidí ve výkonu trestu, 18 lidí s trestní minulostí, 94 manažerů firem, zaměstnanci Vězeňské služby, Probační a mediační služby, Ministerstva spravedlnosti a další. Bylo vytvořeno 520 pracovních míst pro vězně a 265 míst pro lidi s trestní minulostí.
Akce má svůj původ v Singapuru. V ČR ho pořádá RUBIKON Centrum, Vězeňská služba České republiky, Probační a mediační služba a RunCzech.
Zdroj: http://yellowribbon.cz/


