Zajímá vás, co se děje v místě vašeho bydliště? Chtěli byste se zapojit do rozhodování v obci? Díky programu Nebojme se komunální politiky si můžete vyzkoušet a ujasnit, co obnáší politika na lokální úrovni. Na programu se podílí Nadace Via, Nadace Jablotron, Mladí občané a EDUin. Součástí programu jsou veřejné akce, debaty, vzdělávání a mentoring.

Mentorská podpora

Nově otevřená mentorská výzva je určena pro aktivní občany, kteří uvažují o svém vstupu do komunální politiky. Mentorování umožňuje propojovat zájemce s lidmi z praxe – politiky a političkami, kteří v komunální politice působí, ale také s odborníky na různá témata. Navíc je možné s odborníky konzultovat svoje nápady a projekty, sdílet informace a zkušenosti a vzájemně se inspirovat. O mentorskou podporu je možné se hlásit do 15. září nebo do naplnění kapacity 12 lidí. 

Vzdělávání začínajících politiků a političek

Kromě mentoringového programu pořádá Nadace Via ve spolupráci se spolkem Mladí občané vzdělávací workshopy pro začínající komunální politiky a také veřejné debaty. Termíny a místa je možné sledovat zde.

 

Zdroj: Nadace Via, Mladí občané

Za redakci připravily: Barbora Stolínová a Kateřina Čížková

Autor článku

Redakce Světa neziskovek

Zůstaňte v obraze

Držte krok se Světem neziskovek, ať vás nepředběhne. To nejzajímavější vám ve správnou chvíli pošleme e-mailem:

Partneři Světa neziskovek

Ani Svět neziskovek se neobejde bez cookies - abyste si tenhle web opravdu vychutnali.
A o ochraně dat chci zjistit víc.