Libor působí v dresu Nadace od ledna 2017, kde pomáhá s rozvojem nadačních programů a dalších neziskových organizací. Mimo Nadaci působí jako konzultant strategického řízení neziskových organizací, do dubna 2017 předsedal správní radě české pobočky Amnesty International. Velkou zálibu našel v technologiích, dobrovolnictví pro Tamjdem, ale i lidských právech, ve studiu genocid a zločinů proti lidskosti a sbírání publikací o nich. Máte otázku? Napište mu na marek@neziskovky.cz.
Vzdělávání je nezbytná součást profesního rozvoje jednotlivých lidí, případně organizací jako celku. Často se v našem sektoru setkáváme s argumentem nedostatku financí. V současné době je velkým tématem digitalizace práce. Ale jedním z dalších častých argumentů většího rozvoje organizací bývá nedostatečná znalost práce s digitálními nástroji. Přečtěte si pár tipů, jak na ně.
V minulém článku jsme vám ukázali 12 rolí, které musí hrát správní rada pro neziskovku. Jak dál můžete zkvalitnit spolupráci mezi týmem a správní radou? Zjistěte, jak její členy využít na maximum, nebo proč se vyplatí poskládat správní radu ze stakeholderů – své o tom ví třeba Filip Maleňák, autor populární aplikace Záchranka.
Za každou aktivitou neziskové organizace hledej člověka – tak by se dalo shrnout to nejdůležitější na cestě k úspěšné neziskové organizaci. Bez lidí a řádné péče o ně totiž nikdy stabilní organizaci nepostavíte. Víte, kdo jsou vaši lidé a co pro ně můžete udělat ještě dnes?
Populismus, vlna odpovědnosti, strategická partnerství, nové přístupy k financování, ale i nová konkurence. S čím se budeme v neziskovém sektoru muset poprat? A jsme na to připraveni? Čtěte, čemu se ještě v roce 2017 otevřít, jak už za žádnou cenu nepřemýšlet a proč by to neziskovky s tím dobrem měly začít myslet vážně.