Potřebujete pomoci se strategií, brzdí vás nastavení personálních procesů, tápete v komunikaci nebo přenastavujete svůj fundraising? Rádi byste vaši organizaci rozvíjeli pod dlouhodobým dohledem mentora? V Nadaci Neziskovky.cz právě teď spouštíme 2. ročník vzdělávacího programu, který je stavěn na míru potřebám 10 vybraných organizací. Přihlášky můžete posílat do 8. února (včetně).
Navazujeme na článek z přelomu dubna a května, kde jsme přinesli zprávy o vývoji individuálního dárcovství zkraje nouzového stavu. Nouzový stav je nyní za námi. Jak to vypadá s dárcovstvím? Stále stoupá, ale opatrně.
O vůni devadesátek, kdy se všechno mohlo. Nenápadná kniha o budování občanského sektoru v České republice mimoděk poodhaluje příčiny právě probíhajícího generačního střetu.
O čem mluvit, když svět je vzhůru nohama? Jak “přerámovat” negativní zprávu v médiích? Čelí útokům politiků také neziskový sektor v USA? O komunikačních výzvách dneška jsme si povídali s Luisou Boyarski z Georgetown University, která se právě připravuje na druhý online workshop (27. 5., @U.S. Embassy) pro zástupce českých neziskových organizací.
Nouzový stav odhalil digitální slabiny mnoha organizací. Neziskovky zkouší konferenční hovory, hledají nástroje pro dlouhodobou projektovou práci, řeší přístupy k datům. Neexistuje jedna cesta pro všechny, ale věříme, že třeba i díky této inspiraci od CRM pro neziskovky si vyberete tu svou.
Přinášíme aktuální zprávy o tom, jak se v současné krizi vyvíjí darování. Po zveřejnění článku 7 tipů na úspěšný fundraising v nejistých dobách jsme si chtěli ověřit, jak přesně bude vypadat zvýšení fundraisingových aktivit v řeči čísel. Díky otevřenému přístupu Darujme.cz jsme měli k dispozici detailní data o darování v březnu letošního a minulého roku. Porovnali jsme tak, jak se darovalo v loňském “standardním” roce a jak v letošním, který je poznamenám nouzovým stavem. Po uzavření dubna data rozšíříme i o tento měsíc.
Naše neziskovky během nenadálé krize reagovaly rychle – a to nejen díky zkušenostem, ale např. i CRM systému. V zahraničí jsme hledali inspiraci, jak pomoc ještě vylepšit.
Současná pandemie nemoci COVID-19 vážným způsobem atakovala pracovníky, zaměstnance i zaměstnavatele po celé České republice. Jaký dopad má nouzový stav a mimořádná opatření vlády a dalších orgánů veřejné správy na vaši práci v neziskové organizaci?
Jak ovlivňuje nouzový stav a koronavirová krize vaše přiznání k dani z příjmu? Co když fakturujete? Máte nárok na ošetřovné? Jaká část mzdy náleží vašim zaměstnancům při vypořádání překážek v práci? Kolegové z Účetnictví pro neziskovky pro vás připravili stručný přehled.
Britský fundraisingový veterán Howard Lake formuloval několik tipů, jak se vypořádat se současnými výzvami. Doplnili jsme je několika kontexty z České republiky a přinášíme i vám, českým fundraiserkám a fundraiserům, tipy od srdce a z našich zkušeností. Tipy pro vás, protože vaše profese je výjimečná. Bez vás by nebylo dopadu organizace, pro kterou pracujete. Potřebujeme vás!
Zůstat doma. To je úkol pro všechny, kteří zrovna nezachraňují životy v terénu. Ani zpoza roušek a za zavřenými dveřmi ale neleníme a vlna odezvy je po pár dnech v karanténě úžasná! Ať už s neziskovou organizací v zádech nebo zcela neorganizovaně a na vlastní triko - tohle jsou některé z dobrých nápadů, kterými zaháníme koronavirus do kouta.
Jak z fundraisera dostat to nejlepší a proč “ne” někdy znamená “ano”? Jakým výzvám čelí američtí fundraiseři a co se od nich můžeme naučit? Čtěte v druhé části rozhovoru s fundraiserem a profesorem na nejlepší škole fundraisingu v USA Timem Seilerem.